O nas

Kim jesteśmy

Wspólnie stworzyliśmy Expertiv aby dzielić się swoją wiedzą oraz szkolić programistów z dziedzin: Test-Driven Development oraz Agile Management.

Naszą misją jest dostarczanie specjalistycznej wiedzy w przystępny i zrozumiały sposób. Dzięki naszym szkoleniom chcemy zachęcić programistów oraz wszystkie osoby związane z branżą informatyczną do poszerzania swojej wiedzy oraz zgłębiania złożonych zagadnień z tej dziedziny. 

Nasz zespół

Dariusz Woźniak

Darek jest doświadczonym pasjonatem programowania i technik służącym tworzyć oprogramowanie skuteczniej. Bloger, szkoleniowiec i konsultant w zakresie C#, Test-Driven Development, Agile, SCRUM i Kanban. Także prelegent na krakowskich uczelniach – Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska. W wolnych chwilach podróżuje, jeździ na rowerze i robi zdjęcia.

Tomasz Piętka

Tomek pracuje w branży informatycznej od 2007 roku dla firm-liderów na rynku. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. W pracy zawodowej z powodzeniem stosuje metodyki zwinne oraz prowadzi wiele projektów programistycznych od strony analizy biznesowej. Tomek odpowiedzialny jest za wdrożenia i integracje TDD z Agile/SCRUM oraz jest głównym trenerem Expertiv i AQMB.

Grzegorz Woźniak

Grzegorz jest programistą i konsultantem technologii internetowych. Posiada specjalizację z inżynierii oprogramowania  w Uniwersytecie w Bolonii. Interesuje się historią, lingwistyką, psychologią w edukacji oraz lubi podróżować. Jest odpowiedzialny za technologie internetowe, workflow oraz za rozwój firmy. Prowadzi również sprzedaż i ekspansję usług. 

Agile Quality Mentoring Board

Naszym pierwszym wyzwaniem było opracowanie wyraźnych standardów i segmentów wiedzy w obszarze Test-Driven Development. Test-Driven Development jest wyjątkowo prężnie ewoluującą dziedziną programowania. W wielu zespołach programistycznych jest ona w użyciu od dawna, jednak aby skutecznie przeprowadzać proces szkoleń i nauczania zdecydowaliśmy się zdefiniować własne filary tematyczne w tej dziedzinie.

W ten sposób stworzyliśmy inicjatywę o nazwie Agile Quality Mentoring Board (AQMB). Dzięki AQMB możemy dotrzeć do społeczności zajmującej się pracą i rozwojem metodyki Test-Driven Development. Misją AQMB jest przede wszystkim edukacja jednak koncentrujemy się również na naukowej analizie danych opisujących efektywność i innowacyjność zastosowań Test-Driven Development w praktyce; zarówno w zespołach programistycznych jak i przy projektach.